روغن آرگان

روغن آرگان و روش مصرف آن برای بهبود موی شما

روغن آرگان ملک بایو

روغن آرگان روغن طبیعی است که برای مو و پوست مناسب است. محصولاتی که حاوی روغن آرگان هستند  به دلیل مواد طبیعی به کار رفته در آنها محبوبیت بیشتری دارند. از روغن آرگان هم برای درمان پوست و هم مو استفاده می شود.

خواص روغن آرگان و کاربرد آن برای مو

موی شما را نرم و براق می کند : اگر موی شما به هر دلیلی آسیب دیده و یا خشک و شکننده است از روغن آرگان استفاده کنید. این روغن شگفت انگیز به بهبود وضعیت موی شما کمک می کند. می‌توانید روغن آرگان را با روغن زیتون مخلوط کنید و به موهایتان بمالید، با این کار سطح رطوبت موهای شما حفظ می‌شود. پس از چند هفته تأثیر شگفت‌انگیز آن را مشاهده خواهید کرد.

زناني كه در آب و هواي مركزي خشك زندگي مي‌كنند، از روغن آرگان به عنوان یک روش درمانی برای حفظ مو، مژه و پوست خود استفاده می‌کنند. این روغن باعث می شود ساختار سلولی موی شما بهبود یابد و نرم و براق شود.

چگونه روغن آرگان را برای موهای خود استفاده کنیم

هنگامی که روغن آرگان را به موهای خود بمالید، بلافاصله جذب می‌شود. اگر روغن به درستی بر روی مو قرار گیرد، موی شما صاف و درخشان می شود. روغن آرگان را به دو روش می توانید برای موی خود بکار ببرید:

روش اول: اکثر کارشناسان توصیه می‌کنند که پس از شستشو و خشک کردن موهای خود از روغن آرگان استفاده کنید. اما توصیه ما این است که هنگامی که موهای شما خیس است از روغن استفاده کنید، روغن و آب با رشته موهای شما ترکیب می شود و این امر سبب می شود روغن به همه قست موهای شما برسد. همچنین سبب می شود موهای شما به راحتی شانه شود. برای حفظ نرمی و رطوبت موهای خود می‌توانید یک کلاه پلاستیکی به مدت 20 دقیقه بگذارید و گرم نگه دارید تا تأثیر بیشتری داشته باشد. پس از گذشت 20 دقیقه با سشوار موهای خود را خشک کنید و به حالت دلخواه خود تغییر دهید.

روش دوم: پس از اینکه موهای خود را شستشو داید، خشک کنید و روغن را در کف دست خود بریزید و به آرامی به همه قسمت موهای خود ماساژ دهید، موهای خود را به مدت 15 تا 20 دقیقه به دور حوله بپیچید و با سشوار گرم کنید. با این کار موهای شما نرم تر می شود و حجم بیشتری به خود می‌گیرد.

روش های دیگر استفاده از روغن آرگان

می توانید قبل از شستن موهای خود از روغن آرگان استفاده کنید. ابتدا روغن را به موهای خود و پوست سر خود بمالید، به مدت 15 تا 20 دقیقه در یک حوله خشک قرار دهید، سپس موهای خود را با شامپو بشویید. همچنین می‌توانید پس از شستشو و خشک کردن موهای خود از روغن آرگان استفاده کنید.

روغن آرگان برای هر نوع موی به کار می رود. اگر احساس می کنید موهایتان خشک است، از روغن بیشتری استفاده کنید. استفاده مداوم از روغن آرگان به بهبود سلامتی و تغذیه مو شما کمک می کند. تعداد کمی از روغن های موجود در بازار قابل مقایسه با روغن آرگان هستند. اگر از این روغن استفاده کنید متوجه این تفاوت خواهید شد. روغن آرگان به سرعت جذب موی شما می شود و نرمی و شفافیت خاصی به موهای شما می‌بخشد. توصیه ما به شما این است که از روغن آرگان 0100/0 خالص استفاده کنید.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *